Featured
10.12% off
Featured
10.12% off
Featured
10.12% off
Featured
10.12% off
Featured
10.12% off
Description

| Alfa Gaming PC 4808 | |
| Processor | Intel Core i5-13400F 14th Gen Raptor Lake Desktop Processor (13096) |
| FAN | Intel CPU FAN |
| Motherboard | MSI PRO H610M-S DDR4 mATX Motherboard (15232) |
| RAM | Kingston 16GB 3200MHz DDR4 Fury Beast Desktop RAM Kit, (8GB x2) (13730) |
| SSD | Kingston 1TB NV2 M.2 NVMe SSD PCIe 4.0, 3500MB/s (12688) |
| VGA Card | MSI 8GB GeForce RTX 4060 Ventus 2X Black OC Edition VGA Graphics Card (14307) |
| PSU | Huntkey 500W Power Supply 80Plus Certified PSU (12806) |
| Case | Acer V930B Mid Tower Gaming PC Case – Black (6-Fans) (15212) |
| Windows | 10 or 11 Professional 64bit |
| Wireless | USB WiFi AC600 Dual Band |
| Gaming Bundle | Havit KB501CM GameNote 4NI1 Gaming Combo, Keyboard, Headset, Mouse, Mousepad (15113) |
| Gaming Table | Twisted Minds Gaming Desk Table Z Shaped Carbon Fiber Texture RGB Light, 100cm |
| Gaming Chair | GameOn BC4D Gaming Chair with Foot Rest |
| Gaming Monitor | Dahua 27″ LM27E231 FHD 165Hz 1ms IPS Gaming Monitor |
Positive Seller Ratings
100%
Ship on Time
100%
Seller Reviews
0
More Products From Them




